Internet

Brak danych SEO (zapytania) w Google Analytics oraz Google Search Console

Po zalogowaniu się do Panelu Google Analytics w zakładce „Optymalizacja witryn pod kątem wyszukiwarek (SEO)” nie widać ruchu pozyskanego przez zapytania z wyszukiwarki od daty 12 listopada. Bez paniki, po ostatniej aktualizacji Google „coś poszło nie tak”. Dane w Google Search Console są dodawane z opóźnieniem, a powiązana usługa w Google Analytics pokazuje brak danych („Brak danych z ostatnich 2 dni kalendarzowych.”) pomimo prawidłowo wyświetlanych danych o bieżących sesjach i odsłonach. Znalezienie jakiejkolwiek informacji w poradach Google czy panelu stanu usług (http://www.google.com/appsstatus#hl=pl&v=status) niestety nie jest możliwe. Źródłem informacji jest za to profil Zineb Ait Bahajji (Google+) pracowniczki Google.

An Update on the Search Analytics report in Google Search console Data have been missing in Search Analytics since November 12th. The team is aware of it and currently working in a fix. It should be back to normal by the end of the week.

Informacja jest wiarygodna potwierdza się z tym co mogłem sam zaobserwować. Ten problem wystąpił drugi raz w ciągu ostatniego miesiąca ekipa inżynierów pracuje nad rozwiązaniem problemu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *