Microsoft

Lumia brak nawigacji HERE Drive+

Ponieważ musiałem przekazać swoją Lumię osobie trzeciej, jako świadomy użytkownik wykonałem backup swoich ustawień oraz aplikacji, a następnie factory reset.

Kiedy telefon do mnie wrócił z niezaufaną konfiguracją ponownie przywróciłem system Windows Phone do stanu fabrycznego, po czym odtworzyłem ustawienia i aplikacje z kopii zapasowej. Większość aplikacji i ustawień została przywrócona bez zarzutu.

Niestety kiedy chciałem skorzystać z nawigacji okazało się, że nie jest zainstalowana odtworzył się jedynie niedziałający skrót. Podobnie jak inne aplikacje obsługujące GPS w tym: HERE Drive+, HERE Maps czy HERE City Lens.
Przeszukując „Sklep” Microsoftu pod hasłem HERE Drive wyskoczyło sporo wątpliwych aplikacji o łudząco podobnym logo i nazwie.

Postanowiłem uszczegółowić zapytanie (dodać znak plus na końcu) i tutaj nastąpiło moje zdziwienie. Logika podpowiadała, że znak plusa kryje się pod rozwinięciem znaku minus „-„ ewentualnie „.” Okazało się jednak, że nie.
Będąc na ekranie znaków specjalnych należy wcisnąć klawisz Shift, dopiero wtedy ukaże się „+” oraz inne znaki specjalne rzadziej używane.

lumia jak wyświetlić znak + na klawiaturze jak wstawić plus Windows Phone

Mimo wszystko dalej nie mogłem odnaleźć wśród aplikacji produktu firmy HERE.
„It’s not a bug it’s a feature” – to nie jest błąd oprogramowania, to funkcja
Wspomniane aplikacje HERE ukryły się w widoku „Moje Aplikacje” i tylko tam były dostępne.

Aby się tam dostać należy rozwinąć dolne menu Sklepu () i wybrać pozycję „moje aplikacje„.

Sklep Windows Phone nawigacja HERE Drive Lumia nawigacja

Po ponownej instalacji wszystko wróciło do normy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *