Lumia brak nawigacji HERE Drive+

Ponieważ musiałem przekazać swoją Lumię osobie trzeciej, jako świadomy użytkownik wykonałem backup swoich ustawień oraz aplikacji, a następnie factory reset.

Kiedy telefon do mnie wrócił z niezaufaną konfiguracją ponownie przywróciłem system Windows Phone do stanu fabrycznego, po czym odtworzyłem ustawienia i aplikacje z kopii zapasowej. Większość aplikacji i ustawień została przywrócona bez zarzutu.

Niestety kiedy chciałem skorzystać z nawigacji okazało się, że nie jest zainstalowana odtworzył się jedynie niedziałający skrót. Podobnie jak inne aplikacje obsługujące GPS w tym: HERE Drive+, HERE Maps czy HERE City Lens.
Przeszukując „Sklep” Microsoftu pod hasłem HERE Drive wyskoczyło sporo wątpliwych aplikacji o łudząco podobnym logo i nazwie.

Postanowiłem uszczegółowić zapytanie (dodać znak plus na końcu) i tutaj nastąpiło moje zdziwienie. Logika podpowiadała, że znak plusa kryje się pod rozwinięciem znaku minus „-„ ewentualnie „.” Okazało się jednak, że nie.
Będąc na ekranie znaków specjalnych należy wcisnąć klawisz Shift, dopiero wtedy ukaże się „+” oraz inne znaki specjalne rzadziej używane.

lumia jak wyświetlić znak + na klawiaturze jak wstawić plus Windows Phone

Mimo wszystko dalej nie mogłem odnaleźć wśród aplikacji produktu firmy HERE.
„It’s not a bug it’s a feature” – to nie jest błąd oprogramowania, to funkcja
Wspomniane aplikacje HERE ukryły się w widoku „Moje Aplikacje” i tylko tam były dostępne.

Aby się tam dostać należy rozwinąć dolne menu Sklepu () i wybrać pozycję „moje aplikacje„.

Sklep Windows Phone nawigacja HERE Drive Lumia nawigacja

Po ponownej instalacji wszystko wróciło do normy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *