Microsoft

Windows 7 – Windows Update powoduje 100% obciążenie procesora.

Microsoft niestety nie panuje już nad repozytorium poprawek dla systemu Windows 7. Większość programistów i testerów zostało przesuniętych do pracy nad aktualnie rozwijanymi systemami.
W domach i firmach Windows 7 jest jeszcze dość powszechny. Każdy kto z jakiegoś powodu musi dokonać świeżej instalacji systemu musi borykać się z kilkoma problemami dotyczącymi aktualizacji systemu.
Jeżeli dysponujesz nośnikiem instalacyjnym wcześniejszym niż Windows 7 SP1 na pewno czekają cię następujące problemy:

  • zaktualizowanie systemu trwać będzie kilkanaście godzin
  • próba aktualizacji przy zaznaczeniu wszystkich dostępnych domyślnie pakietów poprawek czasami się nie powiedzie przez błąd w trakcie instalacji jednej z poprawek, a następnie system wycofa pozostałe, które system zainstalował pomyślnie.
  • po jednym z restartów w trakcie nadganiania aktualizacji system Windows 7 przestanie być responsywny, a w menadżerze zadań zobaczysz 100% użycia procesora przez proces svchost.exe. Powodem będzie usługa Windows Update (wuauserv), która nawet po kilku godzinach nadal będzie zajęta samą sobą.

Możesz skrócić swoją drogę przez mękę.

1.Najpierw zainstaluj Dodatek Service Pack 1 dla systemu Windows 7

Pobierz dodatek ze strony microsoft. po wybraniu odpowiedniego języka wybierz swoją wersję systemu x86 (32 bity) lub x64

https://www.microsoft.com/pl-PL/download/details.aspx?id=5842

windows 7 sp1

2. Zainstaluj poprawkę KB3020369. Aktualizacja obsługi stosu aktualizacji dla Windows 7.

https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/3020369

3. Teraz możesz zainstalować zbiorczy zestaw poprawek kb3125574. Jest to pakiet poprawek nazywany „nieoficjalnym” dodatkiem Service Pack 2.

Bez wykonania poprzednich kroków próba instalacji zakończy się komunikatem: „Ta aktualizacja nie ma zastosowania dla tego komputera / systemu„.

http://www.catalog.update.microsoft.com/Search.aspx?q=KB3125574

Dotychczas, aby pobrać zestaw aktualizacji (korzystać z witryny catalog firmy Microsoft) wymagane było użycie przeglądarki IE/Edge.

4. Zainstaluj poprawkę KB3102810. Rozwiązuje problem z powolnym działaniem komputera w trakcie wyszukiwania aktualizacji.

Proces svchost.exe (dokładnie usługa wuauserv – Windows Update) zajmuje 100% CPU.

https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/3102810

Następnie możesz już zaktualizować system za pomocą programu Windows Update.

windows-7-update

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *