homeInternet

Facebook nie działa – problem kiedy zainstalowany jest Kaspersky Internet Security – wyświetla „śmietnik”.

Podczas próby wyświetlenia strony Facebook-a wyświetlił się zaszyfrowany bałagan (treść wygląda jak losowy ciąg znaków). Pierwsza myśl – problem po stronie Facebook-a, może z szyfrowaniem SSL lub certyfikatem, po sprawdzeniu w innej przeglądarce ten sam efekt (sprawdzone w Mozilla Firefox i Google Chrome, Edge to samo).

facebook nie działaGodzina minęła, problem nie został rozwiązany Facebook nie działa, apokalipsa ;-) – dziwne test na telefonie i zdziwienie, jednak FB żyje.

Ruszam do Googli, przypominam sobie co od ostatniej (dawnej) wizyty zmieniałem w systemie.

Miałem dwa podejrzenia:

  • zaktualizowałem system do Windows 10 – 1607
  • Kaspersky Internet Security po aktualizacji systemu uszkodził swoją instalację i musiałem go przeinstalować, w późniejszym czasie miała miejsce aktualizacja samego silnika AV.

Na forum kaspersky-ego (https://forum.kaspersky.com/lofiversion/index.php/t351027.html) ludzie od maja 2016 zgłaszają ten sam problem – trafiony zatopiony.

Jak się okazało problem jest generowany przez mechanizm wstrzykiwania skryptów do „wnętrza” wyświetlanych stron. Mechanizm Kasperskiego miał za zadanie blokowanie niechcianych banerów, ochronę rodzicielską, ochronę danych wprowadzanych do formularzy internetowych.

Rozwiązanie,

należy wyłączyć ten mechanizm.

kas1

kas2

3 komentarze do “Facebook nie działa – problem kiedy zainstalowany jest Kaspersky Internet Security – wyświetla „śmietnik”.

  • witam. a ja nie mam kaspersky’ego i mam ten sam problem. Ja mam Pande.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *