Off-Topicpanel

PULSOMETR BLUETOOTH 150188-HMBT

Na Allegro oraz w Biedronce można znaleźć bardzo tani pulsometr działający z aplikacjami iSport Fitness, iSport, Endomondo.

Większość opisów informuje, że jest kompatybilny z dowolnym urządzeniem wyposażonym w funkcję Bluetooth 4.0 (jednak nie z każdym – o tym w dalszej części).

Po zapoznaniu się z recenzjami wspomnianego pulsometru między innymi:

oraz http://adderek.blogspot.com/2015/05/pulsometr-z-biedronki.html postanowiłem go kupić.

Miał współpracować z moim Windows Phonem (obsługującym BT 4.0). Oferta na portalu aukcyjnym zapewniała, że do współpracy wystarczy dowolne urządzenie zgodne ze standardem BT 4.0. Po otrzymaniu przesyłki w Instrukcji wyraźnie był zaznaczony Brak kompatybilności z systemem Windows Phone. Postanowiłem jednak sprawdzić czy faktycznie tak jest, instrukcja mogła być nieaktualna. Pełną obsługę BT4.0 wraz z poprawioną kompatybilnością wprowadziła aktualizacja systemu Windows Phone oznaczona jako „Black„. Po uruchomieniu Endomondo pulsometr udało się sparować wyświetlił puls wydawało się, że wszystko działa tak jak należy. Niestety podczas treningów aplikacja Endomondo po kilku minutach bezpowrotnie zrywała połączenie z pulsometrem. Test wykonałem kilkukrotnie na dwóch różnych modelach Lumii, efekt zawsze był taki sam pomimo minimalnej odległości telefonu od paska (40 cm). Pocieszający był fakt, że sprzedawca bez problemu przyjął zwrot ze względu na niezgodność towaru z zamówieniem.

Jeżeli posiadasz ten pulsometr i telefon z Androidem napisz proszę w komentarzu czy również zrywa ci połączenie. Windows Phone  niestety umiera, sam przesiadłem się na Androida.

Od 2 lat trenuję i staruję w zawodach z  pulsometrem analogowym (opaska + zegarekiem) i uważam, że w wielu przypadkach tylko takie rozwiązanie faktycznie ma sens. Wcześniej myślałem, że będę chciał porównywać dane po treningu, czy wyścigu. Nic bardziej mylnego, tych danych potrzebujesz w trakcie wysiłku, nie po.

Dopiero kiedy rozpocząłem treningi z obserwacją stref tętna poczułem różnicę.
Na początek kupiłem bardzo prosty używany  zestaw opaska + pulsometr sigma sport PC 3.11 za około 50 zł. Zestaw tani, pozwala tylko na obserwację bieżącego tętna. Po roku niestety pulsometr wyzionął ducha. Jako następcę okazyjnie udało mi się kupić sam pulsometr (zegarek) za 35 zł BEURER PM 52 (kobiecy ;-) odpowiednik PM 45), który współpracuje z analogowymi opaskami (nadajnikami). Umożliwia zdefiniowanie: wagi, wzrostu, strefy tętna dla treningu, pomiar średniego/maksymalnego tętna i najważniejsze można ustawić alarmy dźwiękowe przy przekraczaniu wyznaczonej strefy. Dzięki temu możesz wykonywać trening bardziej świadomie korzystając z planu treningowego.

 

5 komentarzy do “PULSOMETR BLUETOOTH 150188-HMBT

  • U mnie ten pulsometr nie działał ani z iphone 6s, ani z blackberry passport, ani z tomtom runner. Po jakimś czasie kupiłem drugi taki sam pulsometr, ale efekt był ten sam. Wielka lipa!

  • Zakupiłam dziś ww pulsometr i nieestety nie idzie go sparowac z androidem (mam 6. 0)próbowałam przez endomondo i też nie działa. Może coś robię nie tak.

  • Bezpieczniej jest kupić niedrogi pulsometr obsługujący ANT+ i odczytywać „zegarkiem”.
    Co do niedrogiego pulsometru poprawnie współpracującego z telefonem to chyba ciężko będzie znaleźć model, który na pewno będzie działał i nie tracił połączenia.

  • Zamierzałam się do kupienia pasa bluetooth do Lumii 640, ucieszyłam się, bo ma przecież połączenie z Bluetooth 4,0 ale niestety – to windows. Czy jestem w stanie w ogóle kupić taki pas (ale nie mówię tu o tych z górnej półki, bo taki mi nie potrzebny)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *